• version française
  • wersja polska

Żaluzje fasadowe

Duże przeszklenia stają się jedną z cech rozpoznawczych nowoczesnej architektury. Podyktowane jest to zarówno względami estetycznymi, jak i stale rosnącą świadomością w zakresie energooszczędności. Im większe powierzchnie szklane od nasłonecznionej strony, tym skuteczniej okna pozyskują odnawialną energię do ogrzania wnętrz.

Są jednak sytuacje, gdy przeszklenia wymagają specjalnej osłony, po to, by nie dopuścić do nadmiernego nagrzania pomieszczeń lub umożliwić komfort pracy i odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe, pozwalające w wygodny sposób regulować stopień przyciemnienia.

Słońce pod kontrolą

Żaluzje fasadowe, zwane też żaluzjami zewnętrznymi, umożliwiają skuteczną kontrolę stopnia nasłonecznienia przestrzeni mieszkalnej lub biurowej. Żaluzje fasadowe firmy Selt pozwalają znaleźć złoty środek między oświetleniem pomieszczeń światłem dziennym a koniecznością ograniczenia dopływu promieni słonecznych. Swobodna regulacja kąta nachylenia listew pozwala sterować skalą przyciemnienia. Gdy jest taka potrzeba, powstrzymają większość światła dziennego wpadającego do wnętrz.

Stylowa przesłona

Usytuowane z zewnątrz żaluzje pełnią również niebagatelną rolę estetyczną, wpływając na wygląd fasady podczas ich użytkowania. Stąd dobra jakość ich wykonania również przyczynia się do ogólnego wrażenia estetycznego, jakie wywołuje budynek. Żaluzje fasadowe Selt nadają zewnętrznej elewacji nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Dostępne są w dwóch rodzajach listew: o kształcie zbliżonym do litery C o szerokości 80 mm oraz do litery Z o szerokości 90 mm.

Inteligentne rozwiązanie

Żaluzje fasadowe wyposażone są w funkcję automatyki pogodowej. Czujnik reaguje na promienie słoneczne i mechanicznie może regulować stopień przyciemnienia bez udziału użytkownika. Funkcja jest wygodna, gdy chce się zarządzać stopniem nagrzania pomieszczeń także podczas dłuższej nieobecności.

Odporność i trwałość

Żaluzje zapewniają ochronę zarówno przed słońcem, jak i przed działaniem innych czynników atmosferycznych.

Listwy ruchome wykonane z taśmy aluminiowej o grubości 0,42 mm, zabezpieczone odpowiednio dobranymi lakierami, są odporne na działanie temperatury i wilgoci. Specjalny dobór i montaż elementów składowych konstrukcji, w tym prowadnic i blach osłonowych, zapewnia niezakłócone działanie przez lata.

Rzetelna firma